XOOPS XOOPS
XOOPS

Čo je to XOOPS

XOOPS je platforma webovej aplikácie písaná v PHP prepojená s databázou MySQL. Jeho objektová orientácia z neho robí ideálny nástroj pre vývoj malých alebo veľkých komunitných webových stránok, bežné firemné prezentácie alebo veľké firemné portály, blogy a omnoho viac.

XOOPS

Kľúčové vlastnosti XOOPS

O XOOPS by sa dalo písať celé knihy (áno, aj tie sú už vydané a dostupné pre verejnosť) o jeho výhodách, možnostiach, použití. Predstavíme vám v skratke jeho základné vlastnosti:

Riadenie databázy
XOOPS využíva relačnú databázu (v súčasnej dobe MySQL) pre ukladanie dát potrebných pre prevádzku webového redakčného systému.

Plne modularizovaný
Moduly môžu byť inštalované / odinštalované / aktivované / deaktivované pomocou administrátorského modulu systému XOOOS.

Personalizácia
Registrovaní užívatelia môžu upravovať svoje profily, vyberať vzhľad stránok, nahrávať vlastné fotky užívateľa a omnoho viac!

Správa užívateľov
Schopnosť vyhľadávať užívateľa podľa rôznych kritérií, posielať emaily a súkromné správy užívateľom prostredníctvom šablóny zasielania správ založenej v systéme.

Celosvetová podpora
XOOPS bol vytvorený a je udržiavaný tímom niekoľkých usilovných dobrovoľníkov pracujúcich z celého sveta. Komunita XOOPS má mnoho oficiálnych stránok podpory po celom svete (vrátane Slovenska, nami zabezpečovanou) na podporu neanglicky hovoriacich používateľov.

Mnoho-jazyčná podpora stránok
Plne podporuje všetky znakové systémy včetne obrázkového písma, azbuky, atď. a je možné ich použiť naraz v jednom webovom projekte.

Univerzálny systém skupinových oprávnení
Výkonný a užívateľsky prívetivý systém oprávnení, ktorý umožňuje správcom nastaviť povolenia podľa skupín.

Téma založená na skinovateľnom rozhraní
XOOPS je poháňaný výkonným vzhľadovým systémom. Správcovia aj užívatelia si môžu meniť vzhľad celých webových stránok jednoduchým kliknutím myši.

Viac ...

Viac informácií o XOOPS nájdete na naších pridružených stránkach XOOPS Slovensko (www.xoops.sk).